Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Ignalinos rajono švietimo pagalbos tarnyba

Kultūrinės aplinkospažinimo gilinimas

Posted 2023.10.12

    Spalio 10 dienos popietę Ignalinos rajono savivaldybės ugdymo įstaigų istorijos ir geografijos mokytojai kartu su Ignalinos rajono švietimo pagalbos tarnybos darbuotojomis leidosi į edukacinę kelionę į Dūkšto dvarą ir Adomo Hrebnickio memorialinį muziejų. Juk neretai žvalgomės toliau ir smalsaujame, ką naudingo galėtume pamatyti svetur, o ką turime šalia savęs, savam rajone, kartais ir nežinome.

    Pirma kelionės stotelė – Dūkšto dvaras. Daugeliui lig šiol dar buvo nematytas atgimimo sulaukęs Dūkšto dvaras. Čia mus svetingai sutiko dvaro administratorius Gintautas Velička, kuris papasakojo dvaro istoriją, įvardijo dvaro klestėjimo ir nykimo laikotarpius. Dabar dvaras naudojamas kaip viešbutis, patalpos nuomojamos privačioms šventėms.Susižavėję pedagogaivaikščiojo po naujam gyvenimui prikeltą dvarą ir gėrėjosi gražiai įrengtomis patalpomis, jų dekoracijomis. Apsilankymas Dūkšto dvare – ypatingai maloniai praleistas laikas nuostabioje aplinkoje.

    Kita stotelė – Rojaus Adomo Hrebnickio memorialinis muziejus. Šiltai, su šypsena veide mus pasitiko muziejininkė Janina Čirikienė. Išgirdome įdomų pasakojimą apie čia gyvenusį ir dirbusį žymų pomologą, profesorių Adomą Hrebnickį, apie jo didelę meilę šiam kraštui, sodui ir apie tai, kaip profesorius iš pelkinės šią teritoriją pavertė į Rojų. Rojus dar ir šiandien garsus prof. Adomo Hrebnickio užveistu sodu ir čia atrasta bei išvesta  Beržininkų ananaso obuolių veisle. Pedagogai džiaugėsi gražiu Rojaus kampeliu.

    Šį kartą pedagogai Dūkšto dvare ir Rojuje pagilino savo turimas kultūrines aplinkos pažinimo žinias, o kitą kartą, tikėtina, kad atvyks su savo ugdytiniais ir šiose aplinkose stiprins jų kultūrinę kompetenciją.

 

Cookie Policy

This site uses cookies to store information on your computer.

Do you accept?