Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Ignalinos rajono švietimo pagalbos tarnyba

Renginys „INFOBanga prieš prekybą žmonėmis“ savaitei

Posted 2022.10.21

       2022 m. spalio 20 d. socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė organizavo ir vedė prevencinę paskaitą apie prekybą žmonėmis Dienos centro lankytojams Didžiasalyje.

       Susitikimo metu vaikams buvo parodytas trumpas prevencinis filmukas, pristatyta prekybos žmonėmis ir žmonių išnaudojimo problema. Vaikai supažindinti su  įvairiomis žmonių išnaudojimo formomis: nepilnamečių įtraukimu į vagystes, elgetavimą, vergišką darbą, prostituciją, vaikų pornografiją, narkotinių medžiagų platinimą ir kt. Aptartos realios istorijos, kuriose reikėjo atpažinti žmonių išnaudojimo, veikimo prieš savo valią požymius, akcentuotas  atsakingas socialinių tinklų naudojimasis, tykantys pavojai elektroninėje erdvėje. Buvo pateikta išsami informacija, kur galima kreiptis, jei būtų reikalinga pagalba, atkreiptas dėmesys, kad iškilusias problemas vaikai pirmiausia spręstų su savo artimaisiais ir jiems patikimais žmonėmis, nebijotų prašyti pagalbos. Dalyviai gavo informacijos, kaip apsisaugoti, nepakliūti į pinkles ir netapti prekybos žmonėmis aukomis.

       Ekspertai nurodo, kad vienas svarbiausių prekybos žmonėmis prevencijos veiksnių – švietimas, todėl svarbu vaikus mokyti atpažinti galimos rizikos ženklus, tinkamai reaguoti, saugiai elgtis. Būtina griauti stereotipą, neva tik naivūs arba mažiau išsilavinę asmenys tampa prekybos žmonėmis aukomis. Svarbu informuoti ir apie subtilesnes išnaudojimo formas, taip didinant supratimą ir sąmoningumą. Taip pat reikia stengtis, kad būtų daugiau kalbama apie savo patirtis ir kreiptis pagalbos taptų įprasta praktika.

      Šis renginys – informacinės kampanijos  „INFOBanga prieš prekybą žmonėmis“ dalis. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cookie Policy

This site uses cookies to store information on your computer.

Do you accept?