Interviu su nauja komandos nare Anastasija
Projektų administratorius (-ė), tai nauja pareigybė Ignalinos rajono švietimo pagalbos tarnyboje (toliau Tarnyba arba IRŠPT), kurią 2021 m. rugsėjo pradžioje užėmė Anastasija Martynova. Prasidėjo iki tol nežinomas, kartais iššūkių kupinas, gal net įtemptas darbas. Ar pasiūlytos pareigos, po laimėto konkurso, atitinka Jūsų lūkesčius? Ar priimtina Jums bendravimo kultūra įstaigoje? Ir šiuos ir kitus klausimus paprašysiu atsakyti.
Pradėkime nuo to, kad pareigybės aprašyme kelios iš funkcijų:
- teikia pasiūlymus tarnybos direktoriui projektų klausimais;
- kuria ir saugo projekto valdymo dokumentus;
- analizuoja, apibendrina informaciją apie vykdomus ir baigtus registrų bei informacinių sistemų kūrimo projektus ir kt “.
Anastasijos atsakymas: „Pirmoji užduotis – „Erasmus+“ projektas. Rašymas, organizavimas ir valdymas švietimo ir mokymo srityje suteikė motyvuojančių galimybių tiek institucijai, tiek man. Pasirinkta projekto kūrimo, parengimo ir pateikimo tema „Imigrantų integravimas ir socializacija švietime“ (angl. Integration and socialization of immigrants in education). Tai pasirinkta apžvelgus svarbiausias šių dienų aktualijas Lietuvoje. Rengiant projektą susidurta su daug iššūkių nuo problemos išgryninimo iki projektinių veiklų planavimo bei biudžeto apskaičiavimo. Gan skubus ir „vingiuotas buvo kelias“ (manau) iki projekto pateikimo, bet spalio pradžioje paraiška pateikta Tarnybos vardu. Galėjome iš arčiau virtualiuose susitikimuose pamatyti tarptautinio projekto kūrimo procesą ir prie jo prisiliesti. Tačiau rasti partnerius numatomoms veikloms pareikalavo daug laiko, neturint praktinės patirties šioje srityje gebėti rasti visą informaciją yra tikrai sudėtinga. Reikia daug atkaklumo ir pastangų. Įvairiose platformose ieškota informacijos apie Erasmus+ projektinių veiklų partnerius, analizuota įmonių, įstaigų, institucijų vykusius / vykdomus patvirtinus projektus. Rugsėjo 19 d. išsiųsti el. laiškai su trumpu „vizijos“ aprašymu, įstaigos pristatymu bei aiškiai pateiktais teiginiais, kodėl rašomas siūlymas bendradarbiauti. Bendroms projekto veikloms organizuoti pavyko užmegzti šiltus ryšius su „Itaka Training“ organizacija iš Pietų Italijos. Džiugu, kad bendravimui naudota anglų kalba, tad problemų komunikuojant man nekilo. Beje, šis projektas - pirmasis pateiktas Tarnybos vardu ( „Erasmus+“ pagal ES rėmimo programą). Švietimo mainų paramos fondas yra viena iš siekiamybių, o aktyvus dalyvavimas domina mus. Laukiame vertinimo rezultatų 2022m. sausio pradžioje.“
Nuo 2021 m. rugsėjo 17 d. Jums priskirta Asmens duomenų apsaugos pareigūno atsakomybė. Toks asmuo dar vadinamas duomenų subjektu. Ar neišgąsdino pareigybės svarba ir gilinimasis į specialių kategorijų duomenis? Aiškiai pateikiate asmenims informaciją apie tai, kas – privalu. Mes, ypač kreipiame dėmesį į tai, kokios konkrečios vaikams taikomos taisyklės. Kokius atradimus, pripažinsiu, labai atsakingai jau atlikote ir tarnyba auga šioje srityje, pakeitėme dalį dokumentų pagal reikalavimus?
Atsakymas:„Spalio mėnesį dalyvavau kvalifikacijos tobulinimo nuotolinių vaizdo mokymų platformoje Pedagogas.lt seminare. Susipažinau „Asmens duomenų apsauga švietimo įstaigose“ medžiaga ir išlaikiau testą pažymėjimui gauti. Atnaujintos Asmens apsaugos taisyklės buvo pateiktos Jūsų (Tarnybos direktorės) vertinimui ir jų patvirtinimui. Seku naujienas ir domiuosi tobulintinais aspektais.“
Spalį, išėjus buvusiam darbuotojui, Jums pasiūlyta nedidelė papildoma IT specialisto darbo dalis. Įvairiose organizacijose tokios funkcijos įvardijamos nevienodai, pagal poreikį. Ar matote šioje vietoje sąsają savo žinias pritaikant praktikoje? Pasigirkite studijų pasiekimais!
Atsakymas: „Šiuo metu studijuoju Kauno technologijos universitete (KTU) Informatikos fakultete magistrantūros studijų programą Nuotolinio mokymosi informacinės technologijos. Svarbu suprasti informacines technologijas, juk technologijos dabar yra visur. Tai dabarties ir ateities reikalas.“
Dar vienas jau atlikto darbo veiklos rezultatas, tai yra parengtas 8 val. kvalifikacijos tobulinimo seminaras Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos. Jo tema „Vaizdo konferencijos programa ZOOM“, kuris įvyko lapkritį. Išgirdę administracijos, metodinio būrelio pirmininkės, kūrybiškų auklėtojų ir mokytojų poreikius planavome ir kūrėme kvalifikacijos tobulinimo programą pageidaujama tema. Ar sudomino tokia veikla ir lektorės vaidmuo?
Atsakymas: „Taip, nors mokymus vedžiau ne pirmą kartą. Klausytojos geranoriškos, informacija naudinga. Priimtina ypač dėl kontaktinės vedimo formos, pažįstamų asmenų rato, įsipareigojimo darbovietei ir kitų dalykų. Po mokymų atlikome dalyvavusių pedagogų apklausą, kurios tikslas – seminaro įvertinimas ir galimybė tobulėti.
Apibendrinimas: atlikus apklausą paaiškėjo, kad dalyvės seminarą įvertino aukštais balais ir bendras vertinimų vidurkis yra 9,72 balo iš 10 galimų. Į klausimus: „Kas patiko ar nepatiko seminaro metu? Kokių pastebėjimų/ patarimų turite?“, – dauguma dalyvių atsakė, kad „viskas labai patiko“, „patiko pranešėjos kompetencija ir kantrybė“, „seminaro medžiaga išdėstyta nuosekliai“, „patiko lektorė, bendravimas, medžiagos pateikimas, kantrybė ir tolerancija“, „patiko, kad galima viską atlikti praktiškai“, „aiškus medžiagos išdėstymas, bendravimas su dalyviais“ ir t.t.
Džiaugiamės, kad seminaro metu dalyvės buvo aktyvios, dėmesingos ir susidomėjusios.
Į klausimą „ar Jums/ Jūsų įstaigos pedagogams būtų naudinga 40 val. akredituota ilgalaikė mokymosi programa?“ 100% dalyvių atsakė TAIP.
Dalyvės pateikė informaciją, kokių programų ir/ar programų funkcinės savybės jas domintų.
Po atliktos apklausos, matome didelį norą tobulėti ir kelti kompetencijas. Taigi, pagal atlikto tyrimo duomenis atrinkome labiausiai poreikius atitinkančias kompiuterines programas ir pradėjome ruošti ilgalaikę 40 val. kvalifikacijos tobulinimo programą. Su nekantrumu laukiame, kada galėsime ją dalyviams pristatyti! Apklausos pavyzdys (diagramose).“
Padėka už ilgą pokalbį po sėkmingo bandomojo laikotarpio, už vykdomus kitus, su Tarnybos funkcijomis susijusius, nenuolatinio pobūdžio pavedimus. Už dažnus techninius darbus prie komandos narių priemonių arba programų. Linkiu, kad darbo vieta IRŠPT keltų profesinį pasitenkinimą, kad bendrai siektume įgyvendinti tarnybos veiklos tikslus.
Kalbėjosi
Marija Kirkienė
Ignalinos rajono švietimo pagalbos tarnybos
direktorė