Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Ignalinos rajono švietimo pagalbos tarnyba

Save

Seminaras „Atvirukai linoraižinio technika“.

Paskelbta 19.02.2020

    Artėjant šventėms dažnas pagalvojame, kaip pasveikinsime savo draugus ir artimuosius. Šiais laikais jau retas sveikina atviruku ir siunčia laišką paštu. Daugiausia gauname elektroninių laiškų. Tačiau gauti tikrą atviruką su sveikinimu - daug maloniau. Todėl per mokinių atostogas rajono pedagogai ir kultūros darbuotojai buvo kviečiami sukurti atviruką savo rankomis, kartu pasimokyti iškiliaspaudės linoraižinio technikos.

    Linoraižinys – iškiliaspaudė grafikos rūšis, atsiradusi XX a. pr., kada buvo pradėtas gaminti linoleumas. Ši technika ypatinga tuo, jog linoleumo gabalėlyje raižikliu išraižomas piešinys, tuomet voleliu tepami dažai ir, naudojant presą, prie linoleumo prispaudžiamas popierius. Išraižytos vietos lieka baltos, o uždažytos atsispausdina. Atspausti atspaudą galima ir panaudojant šaukštą. Seminare buvo išbandyti abu būdai.

    Seminaro dalyviai kūrė sveikinimo motyvą popieriuje, jį perkėlė ant linoleumo. Išraižė linoraižinio klišę ir atspaudė ją. Pirmiausia - be dažo. Gavo baltą, labai subtilų, reljefinį atviruką, tarsi kalėdaitį. Vėliau išraižytą klišę atspaudė su dažais ir turėjo jau kitokį, ryškesnį, linoraižinio atspaudą -  atviruką.

    Seminarą vedė Ignalinos kultūros ir sporto centro dailės studijos vadovė Nijolė Trinkūnienė