Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Ignalinos rajono švietimo pagalbos tarnyba

Pavasario šaukliai...

Paskelbta 09.04.2021

            Jei kalendorinis pavasaris nedžiugina pasiilgta šiluma ir žaluma, pasidžiaukime 5 klasių mokinių darbais, skleidžiančiais pavasarišką nuotaiką. Dabartinės aplinkybės lemia, jog daugumą anksčiau suplanuotų renginių tenka perkelti į virtualias erdves. Prieš kelis metus gimęs jaunesnio amžiaus mokiniams skirtas anglų kalbos konkursas „SMART KIDS“ šiais metais buvo „perkrikštytas“ į „KIDS ARE SMART“ ir perkeltas į virtualią erdvę. Jį organizavo Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos kalbų mokytojų metodinės grupės anglų kalbos mokytojos Jurgita Raketienė ir Ingrida Labuckienė.

            Konkurso tikslas  – ugdyti mokinių teigiamas kalbų  mokymosi nuostatas ir įvairias rašytinio teksto supratimo strategijas, plėsti žodyno apimtį bei skatinti kūrybingumą. Konkursu taip pat buvo siekiama ugdyti mokinių domėjimąsi skaitymu, gerinti teksto supratimo anglų kalba gebėjimus; sudaryti sąlygas atsiskleisti mokinių saviraiškai, kūrybiniams ir meniniams sugebėjimams, skatinti kūrybinį potencialą, originalumą.   

            Konkurse dalyvavo Ignalinos rajono mokyklų 5 klasių mokiniai. Iš viso buvo sulaukta 29 darbų. Moksleiviai galėjo pasirinkti priimtiniausią skaitymo suvokimo užduotį ir kūrybos raiškos būdą. Nemaža dalis konkurso dalyvių pasirinko skaityti pateiktą eilėraštį anglų kalba ir teksto žinutę kūrybiškai iliustruoti. Nominaciją „Už nuoširdų įtaigumą iliustruojant eilėraštį“ komisija skyrė 4 dalyviams: Vidiškių gimnazijos penktokams Aivarui Maskoliūnui, Tijai Čiūdaraitei ir Viltei Petrulėnaitei bei Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriaus mokinei Gabijai Maciulevičiūtei. Kiti dalyviai rinkosi skaityti pateiktą tekstą, į pasirinktame tekste esančius tarpus jiems reikėjo įrašyti savo sugalvotus žodžius ir taip sukurti pasakojimą, taip pat teksto žinutę iliustruoti. 4 pasakoriai – Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos mokiniai Kamilė Faraon, Vaidas Vaickūnas, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokinė Dominika Bezrodnaja ir Vidiškių gimnazijos mokinė Gabija Česokaitė – komisijos buvo nominuoti „Už įdomiai sukurtą istoriją“. Bene daugiausiai konkurso dalyvių visgi apsisprendė skaityti pateiktą eiliuotą kūrinį, jį papildyti savo sugalvotais žodžiais ir teksto žinutę iliustruoti. „Už fonetinio skambesio ir vaizdo dermę“ nominaciją komisija skyrė taip pat 4 dalyviams: Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos penktokams Ignui Jakubovskiui ir Edilei Daubaraitei, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokinei Jovilei Kaukėnaitei bei Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriaus mokinei Augustei Danilevičiūtei. Dviem konkurso dalyvėms, Vidiškių gimnazijos penktokėms Ramintai Akinskaitei ir Dijai Rokytei, buvo skirta papildoma nominacija „Už išradingą tradicinių ir šiuolaikiškų technologijų dermę“.

             Visiems konkurso dalyviams: Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos mokiniams Gabijai Kindurytei, Augustei Rakitinaitei, Mingailei Baublytei, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokiniams Jokūbui Rudžiui, Jurgitai Pauliukėnaitei, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriaus mokiniams Dainiui Aleksandravičiui, Simonui Cicėnui, Miglei Petrulėnaitei, Mantui Kėkštui, Vidiškių gimnazijos mokiniams Brigitai Kurgonaitei, Lukui Padvaiskui, Godai Maldžiūtei, Ugnei Žemaitytei, Miglei Volkovskytei ir Viltei Žemaitytei, skiriamos padėkos už dalyvavimą (nominacijų diplomai ir padėkos už dalyvavimą bus perduotos mokykloms).

              Džiaugiamės penktokų sumanumu, išradingumu ir dovanota pavasariška šiluma. Ačiū padėjusioms penktokams parengti darbus konkursui šioms rajono anglų kalbos mokytojoms: Daivai Cicėnienei,  Rasai Sriubaitei, Jūratei Sereičikienei, Jolitai Samanovičei ir Ingridai Labuckienei.

Kviečiame pavartyti virtualią anglų kalbos konkurso „KIDS ARE SMART“ mokinių darbų knygelę: https://read.bookcreator.com/uBhwOyaDI1RmFPpoqDQf5tMFVs92/lznc8JsVRdO_JhDWPKZaEA

 

Jurgita Raketienė ir Ingrida Labuckienė, Vidiškių gimnazijos anglų kalbos mokytojos